Про Галерею

галерея сценографії


це художня галерея, діяльність якої присвячена сценографії, тобто мистецтву театрального простору та костюму.
Наша команда
Юля Глушко
Співзасновниця Галереї Сценографії, менеджерка культурних проектів.
Олег Онещак
Співасновник Галереї сценографії.
Керівник проєктів.


Богдан Поліщук
Співзасновник Галереї сценографії.
Дизайнер проєктів Галереї.
Куратор мистецьких проектів та виставок.

Зірка Савка
Менеджерка проектів Галереї Сценографії.
Дизайнерка проектів.
Художниця
Марія Дзямка
Менеджерка адміністративних питань

Історія


Історія першої в Україні Галереї Сценографії почалась ще у 2016 році, коли за ініціативи Олега Онещака (актор Львівського академічного театру імені Леся Курбаса, режисер, педагог) та Юлії Глушко (менеджерка культурних проектів) було створено ГО «Дитячий центр сучасного мистецтва «АГОВ» - мистецький простір, де працювали з дітьми, займались театральним мистецтвом. Розвиваючи та спрямовуючи діяльність мистецького центру на ширше коло відвідувачів, у вересні 2016 року в просторі «АГОВ» було організовано першу сценографічну виставку Богдана і Олени Поліщук (художники, сценоргафи, художники костюмів). Ця подія привернула увагу широкого кола людей і стала поштовхом для реорганізації простору. Основною ідеєю, яка спонукала до створення безпосередньо Галереї Сценографії була показати творчість художників, які працюють та створюють для театральних вистав сценографію та костюми. «У сучасних арт-галереях чи музеях дуже рідко представлена саме сценографія. Хотілося створити таке місце» - зазначають організатори.

Так, 27 березня 2017 року почала свою діяльність Галерея Сценографії виставкою "Сучасна сценографія Львівського академічного театру ім. Леся Курбаса",
де було представлено сценографію чотирьох художників до вистав з чинного репертуару Театру імені Леся Курбаса: Влодка Кауфмана, Володимира Стецьковича, Богдана Поліщука і Олексія Хорошка. Виставку експонували
з 27 березня до 16 квітня 2017 року. Опісля виставки сучасних театральних художників проводились вже кожного місяця.

У 2018 році за ініціативи Галереї Сценографії, підтримки Львівської міської ради та Українського культурного фонду у Львові на території колишнього заводу відбувся перший в Україні міжнародний фестиваль сценографії під назвою
«Lviv Quadriennale of Scenography. Preview». Фестиваль складався з чотирьох блоків:
-виставковий,
-лекторій,
-театральний,
-перформативний показ театрального костюму.


Через рік, у 2019 році Галерея провела Конкурс молодого сценографа.
«Наша галерея загалом має освітній характер, вона для того, щоб можна було показати як ще буває у сценографії і дати можливість про це поговорити, подискутувати, і дати змогу молодим митцям теж продемонструвати свої роботи.
Сценографія змінюється, вона дуже жива», зазначає співзасновниця Галереї Сценографії – Юлія Глушко.

Того ж року відбулась виставка Богдана Поліщука «Химерні казки», а також реалізувався проєкт «Застільний період», де різні актори театрів Львова представляють п'єси драматургів у форматі сценічних читань. У межах ініціативи було озвучено «Березень» Ірини Васьковської, «Жінка в коконі, або Хто розбив вікно» Андрія Козака, «Сонячна лінія» Івана Верипаєва та кілька інших творів.

2020 рік знаменитий Київським Трієнале сценографії у Львові та Тбіліським бієнале, у якому Галерея теж безпосередньо брала участь.
Крім того, надихнувшись досвідом колег з-за кордону, ми провели Виставку грузинської сценографії «Розімкнуте коло» вже на теренах рідного Львова.
У зв’язку з обставинами тему пандемії неможливо було оминути і нам. Певною рефлексією щодо цієї вимушеної паузи стала «Виставка театральних афіш. Covid-19».

У жовтні наступного року відбувся перший і поки єдиний фестиваль сценографії «Lviv Quadriennale of Scenography 2021», організований Галереєю сценографії. Тогорічний фестиваль дав можливість українським та зарубіжним сценографам показати свої напрацювання за останні чотири роки. Це ж було чудовою можливістю для глядача зрозуміти, якою є сучасна сценографія та театр.

Серед виставок найбільш яскравими стали «Театр Олени Богатирьової»
та виставка «Родина Ніродів». Того ж року переможці Конкурсу молодого сценографа-2019 також отримали можливість виставити свої роботи.


Сьогодні в Галерея Сценографії розміщена в приміщенні Львівського академічного драматичного театру імені Лесі Українки
за адресою м. Львів, вул. Городоцька, 36.

Ми готові до нових звершень!Візуалізація

Made on
Tilda