Виставка театральних афіш. Covid-19
Як це було?
Карантин - це пустка й пауза часу. Час зупинився. Прем'єри готові, але не можуть бути зіграні. Все, що ми запланували в один день зупинилося. Немає акторів, режисерів, глядачів, залишилися тільки декорації, костюми та афіші...

Карантин заборонив нам бути "тут і зараз" у театрі, але допоміг розкрити інші грані, краще зрозуміти, як і коли починається його взаємодія з нами.

Де й коли починається театр? З миті, коли підіймається інтермедійна завіса? З вішака у гардеробі? З моменту, коли купуєш квиток у касі театру? Ні, театр починає свою взаємодію з глядачем набагато раніше, ще в той момент, коли перехожий прямує вулицею у своїх справах. А точніше з того моменту, як він помічає афішу, що приваблює його око й провокує думками поринути в новий, цікавий інтригуючий світ пропонованої вистави.

Ось момент, звідки починається діалог між людиною й театром. Саме тому хороша театральна афіша є невід'ємною частиною вистави, вона повинна зацікавити потенційного глядача, налаштувати його на потрібні очікування, допомогти вирішити, чи є він аудиторією цієї постановки.

Для цього афіша повинна бути максимально виразною та лаконічною. Бути не просто формальною інформаційною поліграфічною продукцією, а твором плакатного мистецтва, бути своєрідним тизером і концентратом образу вистави.

Певно найкращий варіант створення театральної афіші - коли над нею працює сам художник-постановник вистави, адже тоді афіша дійсно витримана у єдиному стилі й концепції з постановкою. Або коли для створення афіші запрошується окремий художник чи дизайнер. За умови, якщо він достатньо ознайомлений із самою театральною постановкою.

У цих випадках можна говорити про мальовану чи художню афішу, яка нам і є цікава. Такі афіші сьогодні з'являються у різних театрах, в межах різних мистецьких проєктів на противагу сумної тенденції «штампування» адміністраціями театрів низькоякісних постерів, де основне місце займають фото задіяних у виставі акторів, позбавлені образних чи концептуальних навантажень.

Ми пропонуємо до вашої уваги афіші різних театрів та художників, аби дати вам можливість охопити поглядом те, що відбувається сьогодні в мистецтві театральної афіші, проаналізувати наші українські реалії й відчути, певне стильове й якісне різноманіття.

Виставка тривала з 7 до 24 листопада 2020 року.

Made on
Tilda