Lviv Quadriennale of Scenography 2021
Як це було?
8-10 жовтня у Львові відбувся перший і поки єдиний фестиваль сценографії “Львівське квадрієнале сценографії – 2021”, організований Галереєю сценографії. Першим “експериментальним” кроком для цьогорічного фесту було “Львівське квадрієнале сценографії. Прев’ю” у 2018 році.
Сценографія у сучасному розумінні – це мистецтво сценічного простору та костюму. І насправді це один із найскладніших видів візуального мистецтва, але при тому й досить унікальний та своєрідний. Художник-сценограф втілює усі свої ідеї, керуючись можливостями й інструментами, що надає простір для дії.

Детальніше
Цьогорічний фестиваль дав можливість українським та зарубіжним сценографам показати свої напрацювання за останні чотири роки. Це ж було чудовою можливістю для глядача зрозуміти, якою є сучасна сценографія та театр.
“Львівське квадрієнале сценографії – 2021” стало свого роду вільним простором для митців і дало можливість презентувати свою сценографію, облаштовуючи й наповнюючи “порожній” простір.
На час фестивалю було задіяно три локації – Палац Потоцьких, Галерея сценографії та трамвайне депо “LEM Station”. На перших двох локаціях були представлені виставки, відкриття котрих стало вагомими подіями для української сценографії. У Палаці Потоцьких діяла виставка “Український театральний костюм ХХ-ХХІ століть”, на якій були представлені ескізи найвпливовіших українських митців-сценографів, серед яких Анатоль Петрицький, Вадим Меллер, Олександр Хвостенко-Хвостов, Василь Кричевський, Олександра Екстер та інші. У Галереї сценографії діє виставка творчої родини Ніродів, на котрій представлені як і ескізи костюмів та сценографії, так і живописні роботи Федора Нірода, Ярослава Нірода, Ольги Нірод, Марго Нірод, Домініки Ельфімової, Пилипа Нірода, Ольги Саратовської, Анастасії Ельфімової, Олександра Шпака та Микити Шпака.
“LEM Station” став осередком усього дійства на фестивалі. протягом трьох днів тут відбувались перформанси, майстер-класи, лекції, покази фільмів, діяли виставки.

За підтримки
Інфопідтримка
Made on
Tilda