Виставка сценографії «Сцена 1, дія 1»
Як це було?
5 червня о 17:00 у Галереї сценографії (Городоцька, 36) Театр Лесі Українки.
"Я обираю Березіль" – так звучить назва проекту, котрий київський Музей видатних діячів культури щорічно втілює в кінці березня до Міжнародного дня театру і дня народження (31 березня 1922р.) унікального театру Леся Курбаса.
Проект має на меті продемострувати сьогодення української сцени, а саме –сценографічну творчість художників в контексті історії вітчизняного театрального мистецтва.
Цьогоріч вагомою складовою проекту стала виставка «Дія І. Сцена І», котра явила навіть не сьогоднішній день нашої сценографії, а її майбутнє: експозицію склали курсові та дипломні ескізи і макети до вистав студентів кафедри сценографії та екранних мистецтв НАОМА майстерні Андрія Александровича-Дочевського, учня визначних сценографів Данила Лідера і Федора Нірода, головного художника Національного драматичного театру ім.Івана Франка.
Та попри вік і учнівський статус

Таїсія Карась
Євгенія Нагнибіда
Поліна Панченко
Вероніка Риженко
Тамара Шелудько
Анна Шкроголь
Юрій Любас

представили дуже зрілі роботи, створивши зримі образи вистав на
найкращих зразках вітчизняної і світової драматургії.
Тому представлені на цій же виставці високопрофесійні роботи їхніх викладачів – самого пана Андрія та Анатолія Твердого – є цілком гармонійним компонентом експозиції в достойному оточенні і вдало демонструє спадкоємність і розвиток традицій української школи сценографії.
Бо саме традиція є тим творчим і морально - етичним камертоном, котрий дає наснагу молодим художникам прагнути високих професійних і естетичних взірців та протистояти несмаку і рутині.
Респект Halereya Stsenohrafiyi за продовження життя цієї вдалої і надзвичайно важливої для її персоналій виставки, - є надія, що театральна спільнота Львова та пересічні мешканці культурної столиці сприймуть і оцінять її гідно.
Майя Чумак, завідувачка сектором
виставкової роботи Музею видатних
діячів української культури
Made on
Tilda