Проєкт "СценоГРАФ"
Як це було?
Виставка, створена у партнерстві з львівським Національним театром ім. Марії Заньковецької. Кураторка - Оксана Шпакович.
Це заключна подія з серії #Кипріяну90, покликана вшанувати пам'ять львівського художника, культурного діяча, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка та премії імені Владислава Клеха (США)
– Мирона Кипріяна.

Впродовж 70 років він працював театральним художником та оформив понад 300 вистав для шістнадцятьох різних театрів України, а також Грузії, Польщі та Чехословаччини. Його аристократичне походження, професія та місце, якому він присвятив усе життя, закладені у самій назві «СценоГРАФ».

Фінальний проєкт особливий тим, що в через фотооб'єктив відтворює простір в якому працював митець. У центрі експозиції – він,
як працівник великого державного підприємства, у якому пропрацював 62 роки.

Важливо, що з 1963-го по 2019-й Кипріян був головним художником театру імені Марії Заньковецької, організовував та курував роботу виробничих цехів, відповідав за роботу близько сотні працівників.
Він провів масштабну реконструкцію сцени та усього приміщення театру, створив Музей Театру, Камерну сцену та кафе «Комарик».


Документальний фільм «СценоГРАФ»
Історія легендарного українського сценографа, художника, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка та американської премії ім. Владислава Клеха Мирона Кипріяна. Впродовж 70 років він працював театральним художником та оформив понад 300 вистав для шістнадцяти різних театрів України, Грузії, Польщі та Чехословаччини. Його аристократичне походження, професія та місце, якому він присвятив усе життя, закладені у самій назві «СценоГРАФ».

Авторка фільму — Дарка Гірна та Оксана Шпакович.

У фільмі знімалися:
Алла Бабенко, Майя Гарбузюк, Степан Глова, Лариса Кадирова, Богдан Козак, Ярослав Кравченко, Таїсія Литвиненко, Мирослава Оверчук, Богдан Покровецький, Вадим Сікорський, Федір Стригун, Оксана Шпакович та Януш Юхницький.

Прем’єра відбулася 18 грудня 2020 року у Львівській Галереї Сценографії.
Made on
Tilda