Виставка Володимира Карашевського
Як це було?
Виставка Заслуженого діяча мистецтв України Володимира Карашевського експонувалась з 1 по 14 жовтня 2017 року. Присвячена виставі «Талан» за М. Старицьким (реж. М. Яремків) та елементам з попередніх авторських виставок «Трансмутація» та «Вітер часу».

Опис:
Першу виставкову залу художник присвятив сценографії до вистави «Талан» за М. Старицьким (реж. М. Яремків). У ній він розвісив фотографії з вистави, а посередині знаходилася інсталяція – центральний елемент сценографії вистави, а саме – підвішені дошки на білих мотузках та величезна гора стружки під ними. Дерево – фактура, яку художник часто задіює в оформленні вистав. Вже саме визначення жанру вистави як «візуально-просторова дерев'яна акція» – свідчило про важливість фактури.

Другу залу В. Карашевський повністю оформив у чорний колір за допомогою чорної поліетиленової плівки – матеріалу, з якого були зроблені більшість експонатів у даній залі. Тут художник виставив елементи зі своїх попередніх виставок: виставки квадриптихів-птахоорнаментів «Трансмутація» (2009 р., Центр ім. Леся Курбаса, м. Київ) та виставки повітряних зміїв «Вітер часу» (2015 р., м. Париж). Так, у залі висіли декілька квадриптихів із пташиними орнаментами у авторстві В. Карашевського, циліндричні повітряні змії, зроблені з поліетиленової плівки у чорно-білу смужку. На паризькій виставці було задіяно кілька десятків учасників для запуску зміїв. Вони також слугували частиною виставки, адже були вдягнуті у комбінізони тих самих кольорів та матеріалу, що й змії. Саме тому, на виставці у галереї була людина вбрана у костюм учасника. Також відвідувачі мали можливість переглянути відеозапис запуску повітряних зміїв в Парижі.

Made on
Tilda