Покажи свого марсіянина, і я скажу хто ти, абоТеатральний костюм в контексті футуристичних візій
Любов Душина
сценографка, художниця костюмів
Народилася у 1983 році в місті Ізюм Харківської області. Працювала художницею-модельєркою та художницею дизайнерської вишивки костюмів. З 2010 по 2022 роки – художниця-постановниця у «Театрі для Дорослих» у Харкові. З 2022 працює художницею у Мукачівському драматичному театрі. Уже більше 10 років працює у творчому тандемі з режисером Кирилом Душиним. В оформленні використовує скульптурні композиції, а також захоплюється технікою створення ляльок.
Роботи
Біографія
Освіта:
Навчалася в Художній школі в Ізюмі з 1996 по 1999 роки та в Харківському державному училищі за спеціальністю Художник-театральний декоратор». У 2009 році закінчила Харківську академію дизайну та мистецтв, спеціальності Станковий живопис і Станкова графіка. Викладачі Тарас Шигимага та Ніна Денисова.
Була учасницею багатьох навчально-освітніх проєктів, що сприяли підвищенню професійності молодих сценографів та розширенню кола їх професійних зв’язків. У 2018 році взяла участь в Осінній школі сценографії, що була реалізована Національною спілкою театральних діячів України у Києві. Творчий куратор Школи – Сергій Маслобойщиков.
У 2019 році Галерея сценографії провела конкурс для молодшого покоління сценографів. Робота Любові Душиної «Постапокаліптичний театр» посіла II місце. Завдяки перемозі у конкурсі мисткиня отримала змогу відвідати Будапешт та спостерігати роботу головного художника Олександра Білозуба у Національному театрі Угорщини.
У 2020 році стала однією з учасниць Осінньої школи сценографії в Києві, куратор Олександр Білозуб. У 2021 році навчалася в Школі сценографії (тема «Театральний костюм Ідея, Реалізація»), кураторка Алія Меженіна.
Учасниця музично-театральної Резиденції Схід ОПЕРА в Харкові (2020), що діяла на базі Харківської національної опери та Резиденції Схід ОПЕРА "Світло і простір" (2021).
Вистави:
Театр Для Дорослих, м. Харків, режисер Кирило Душин: сценографія і костюми до вистав «Хармс» (2014), «Нестерпна симетрія» (2015), «Коханці» (2016), «Як це роблять у Англії» (2017), «Готель Каліфорнія» (2018), «Стриптиз» (2019), «Ніч кохання» (2020), «Дві панянки у бік півночі» (2020), «Не через любов» (2021)
Театр «Люди в нас», м. Харків: сценографія і костюми до вистав «Яйце», «Зміни» режисерка Анастасія Євсюкова (2021)
Мукачівський драматичний театр: сценографія і костюми до вистав «Академія Сміху» Кокі Мітані, «Спляча Красуня» Шарля Перро, режисерка Я. Дешко (2024), «Наснись мені» за п'єсою Кіри Малініної, режисер Кирило Душин (2024)
Академія культури і мистецтв, м. Ужгород: «Ніч на полонині» Олександра Олеся, режисерка Вероніка Тищук (2023), «Річард ІІІ» Вільяма Шекспіра, студенти другого курсу кафедри сценічного мистецтва, режисер Кирило Душин (2024)
Чернівецька обласна філармонія ім Д. Гнатюка: «Меланхолійний вальс» Ольги Кобилянської (сценографія і костюми), режисерка Т. Воронова (2023)
Кропивницький музично-драматичний театр: художниця по костюмах вистави «Острів скарбів», режисерка Ж. Чепела (2024)
Учасниця проєктів:
2022 — Резиденція українських сценографок в Грузії, Український павільйон на міжнародному Тбіліському бієнале сценографії, м. Тбілісі, Грузія
Виставки:
-
2024 — участь в трьох виставках проєкту «Український театральний костюм ХХ-ХХІ ст. Ідентичність, контекст, ландшафт» галерея Артцентру «Дзиґа» (Львів), галереї Центру міжкультурних творчих ініціатив «Rozdroża» (Люблін), Музей театрального, музичного та кіномистецтва (Київ). Проєкт за підтримки УКФ та Українського Інституту
-
2019 — виставка переможниць конкурсу молодих сценографів в Галереї сценографії, м. Львів.
-
Брала участь у збiрних виставках Галереї «Mистецтво Слобожанщини». Посіла перше місце у номінації «графіка» у конкурсі «Ненька»