top of page
deer_4.jpg
Inessa Kylchitska 1-Colorized-Enhanced_edited.jpg

Інесса Кульчицька

художниця, сценографка театру ляльок, членкиня UNIMA-Україна

Народилася у 1972 році в місті Бердичів Житомирської області. У творчому доробку Інесси Кульчицької низка самобутніх сценічних робіт у театрах Львова, Рівного, Ужгорода, Полтави, Чернігова, Луцька, Хмельницького. Це вистави різного жанру від народної казки, української та світової класики, до творів сучасної драматургії. 

Роботи

Біографія

Освіта:

Навчалася в Одеському театрально-художньому училищі. В 1990 році здобула спеціальність бутафор-лялькар. В 2018 році вступила на відділення Сценографія театру ляльок Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого, де в 2018 здобула ступінь бакалавра, в 2020 – ступінь магістра (з відзнакою). 

 

В 2023 році вступила до аспірантури Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого, кафедра Мистецтво театру ляльок, за спеціальністю Сценічне мистецтво. 

 

Інесса Кульчицька з 1990 по 2022 роки працювала у Львівському обласному академічному театрі ляльок (з 2009 – головна художниця театру). 

Вистави:

Львівський обласний театр ляльок: «Мишенятко Мицик» Юхима Чеповецького, режисерка Олена Сєрова-Бондар (1990), «Рімтімті» Яна Вільковського, режисер І. Чекірда (1993), «Кольорове молоко» Володимира Орлова, режисерка Олена Сєрова-Бондар (1995),  «Як лисичка пташкою була» Олександра Кузьміна, режисер Олександр Кузьмін (1997), «Жирафа та носоріг» Гюнтера Хорста, режисер Олександр Куцик (1998), «Бешкетник Дорофій» Гернета, режисер Олександр Куцик (1999), «Маленька фея» (2005), «Кіт у чоботях» Шарля Перро, режисерка Олена Сєрова-Бондар (2012), «Принцеса стрибунка» Василя Бондаря, режисерка Олена Сєрова-Бондар (2016), «Золоторогий олень» за Дмитром Павликом, режисер Сергій Брижань (2018)

 

Рівненський академічний обласний театр ляльок, Полтавський академічний обласний театр ляльок: «Лісова пісня» Лесі Українки, режисер Олександр Іноземцев (2005), «Круть-Верть» народна казка, режисер Олександр Іноземцев  (2017), «Попелюшка» Шарля Перро, режисер Дмитро Нуянзін (Рівне, 2017), «Думи мої, думи» Тараса Шевченка, режисер Cергій Брижань (2016) 

 

Волинський академічний обласний театр ляльок: «Попелюшка» Шарля Перро, режисерка Лариса Гарлінська (2008)

 

Закарпатський академічний обласний театр ляльок «БАВКА»: «Про Валебука, принцесу Небійся та Довгоборода» (словенська казка), режисерка Наталя Орешнікова, (2018), «Вечори на хуторі, або Билиці про вічне» – трагічна фантасмагорія за мотивами творів Миколи Гоголя, у сценічній версії Наталі Орешнікової та Н. Малишко, режисерка Наталя Орешнікова (2020)

 

Особливого забарвлення творчість Інесси Кульчицької набула за роки співпраці із режисером Сергієм Брижанем. Вистави «Садок вишневий коло хати» (2014), «Думи мої, думи» за творами Т. Шевченка, та «Золоторогий олень» (2018) за поемою Д. Павличка свідчать про справжню творчу зрілість художниці, філософічність її образного бачення, глибину творчого осмислення драматургічного матеріалу. 

Виставки:

  • 2022 — учасниця Трієнале сценографії ім Д. Лідера в Центральному будинку художника, м. Київ

 

  • 2022 — учасниця виставки «Трієнале сценографії імені Данила Лідера: to continue» в Музеї театрального, музичного та кіномистецтва України, м. Київ 

  • 2009 – брала участь у «Виставці театральної ляльки», м. Київ та м. Хмельницький 

Нагороди:

У 1994 році Інесса Кульчицька отримала гран-прі за виставу «Рімтіті» на сьомому Міжнародному театральному фестивалі,  м. Ломже, Польща. За підсумками Всеукраїнського огляду конкурсу сезону 2016-2017 театрів ляльок, що проходить під егідою UNIMA-Україна, художниця перемогла у номінації «Кращий художник» за виставу «Золоторогий олень», а на Міжнародному фестивалі «Схід-Захід», що відбувся у Кракові навесні 2018 року, ця ж вистава отримала диплом «За кращу сценографію».

 

До номінації «Краща сценографія» потрапили вистави: «Попелюшка» Рівненського театру ляльок та «Пливе човен казок повен» за мотивами народних казок, режисер Олександр Ткачук (2017). Ця вистава потрапила до фіналістів Другого всеукраїнського театрального фестивалю-премії «ГРА», де отримала  друге місце, а в 2021 році здобула перше місце на XIV-му фестивалі театрів «Молоко». Ще дві вистави художниці, які були поставлені в Рівненському театрі ляльок отримали нагороди: «Думи мої, думи» - перше місце на Всеукраїнському фестивалі театрів ляльок (Запоріжжя) та «Лісова пісня»  премію ім. Лесі Українки. 

 

На XIII-му Міжнародному фестивалі ляльок «Подільська лялька» (2023) отримала перемогу у номінації «За кращу сценографію вистави» за оформлення вистави «Вечори на хуторі, або Билиці про вічне…» Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Бавка».

Статті

bottom of page