Вересень - жовтень 2022
Театральний перформанс реалізований в партнерстві ГО Галерея сценографії (Львів) та Національним центром театрального мистецтва ім. Леся Курбаса (Київ) за підтримки Українського Культурного Фонду.
Прем'єра відбулася 25.09.2022 на сцені НЦТМ ім. Леся Курбаса
Вистава – це світла, хоч і наповнена смутком, історія дівчини Міцуе, яка дивом вижила після бомбардування Хіросіми. Ви дізнаєтесь про те, як кохання може врятувати людину з найглибшої безодні й найтемнішого мороку. Якщо ваше серце палає від втрати, болю, або неспокою, «Дівчина з Хіросіми, яку лякає грім» подарує вам промінчик тепла в цей тяжкий час.
Вистава створена на основі п'єси знакового японського драматурга Хісасі Іноуе «Життя з батьком». Рідкісна для української сцени японська драматургія в поєднанні із візуальним «театром художника» - напрям, в якому працює режисер та сценограф Богдан Поліщук.
П’єса «Життя з батьком» написана також як своєрідна декларація неприпустимості знову використовувати ядерну зброю. І ось сьогодні ми чуємо про загрозу ядерної війни, яка нависла над Україною і людством. Ми бачимо в новинах, як президент російської федерації погрожує ядерним потенціалом своєї країни.
Хіросіма та Нагасакі для Іноуе були містами-героями, так само як для нас тепер кожне зранене українське місто. У цій п’єсі він повною мірою використав діалект Хіросіми, щоб делікатно та сміливо зобразити весь біль її жителів. Коли ми прочитали п’єсу Іноуе Хісасі, у нас виникло бажання втілити його думки та поділитися нашою «дивною провиною» з людьми всього світу.
Дуже важливо було презентувати перформанс саме в Києві. Місто пережило загрозу вторгнення, а передмістя столиці – непоправні втрати та жахливі руйнування. Наразі у Києві також перебуває багато тимчасово переміщених осіб, які змогли вибратися живими з особливо небезпечних територій і намагаються жити далі, долаючи посттравматичний стресовий розлад. Мистецьке осмислення жахливих подій, які стали нашою реальністю, може допомогти українцям, які страждають від комплексу вини того, хто вижив. Важлива також емоційна реабілітація задіяних в постановці українських митців – робота над виставою, як процес усвідомлення необхідності культурного фронту, мистецтва в часи війни.
Музика під час показу виконувалася наживо, створена спеціально для проєкту однією з найцікавіших sound-дизайнерок України - Яною Шлябанською.
Творча команда:
Переклад п’єси з японської Юлія Кузьменко
Режисер та сценограф Богдан Поліщук
Sound-дизайнерка Яна Шлябанська
Дизайнер світла - Дмитро Левенко
Дизайнерка відео-проекцій - Олена Поліщук
Перформери:
Міцуе - Світлана Олексюк
Такедзо - Максим Кущов
Душа Хіросіми (флейта) – Анна Серьогіна
Адміністративна команда:
Менеджерка проєкту Марина Бойчук
PR-менеджерка проєкту Лілія Волошина
Відео та монтаж тизера - Дмитро Захаров
Медіа про виставу
Comments